Lund stor marguerit ring Ø18 mm. i sølv
- Leveres i smykkeæske og flot indpakket
- Gratis levering over 399,- og 30 dages gratis retur
- 30 dages landsdækkende bytteservice
- Knap 30 års erfaring og 2 fysiske butikker i Field’s og Fisketorvet
Sød marguerit ring fra Lund Copenhagen. Ringen er designet med en marguerit på 18 mm. I sølv som er belagt med sort emalje i blomstens blade. Designet er tidsøst og velegnet som gave.
Vi er autoriseret forhandler af alle vores smykker som, sammen med vores fysiske forretninger, er din garanti for at du modtager et 100 % originalt smykke.
Specifikationer
Materiale: Sølv.
Mål: Ø18 mm.
Smykkesten: Sort Emalje.
Pleje af dit smykke
Opbevaring: Når du ikke bærer smykket, anbefaler vi, at du opbevarer det i en smykkeæske eller et smykkeskrin adskilt fra andre smykker, så det ikke får unødige ridser.
Jævnlig vedligeholdelse: Renses i smykkerens, skylles i vand og tørres. Hos Carat Diamanter kan du også få renset dine smykker i ultralydsrens. Kontakt os for flere informationer. Du skal være opmærksom på, at det ikke er alle smykkesten, der tåler smykkerens. Vi anbefaler, at du tager dine smykker af inden, du dyrker motion, går i bad, laver fysisk arbejde og hver aften inden du går i seng. Derudover anbefaler vi, at du undgår, at dine smykker kommer i kontakt med parfumer, cremer og lignende.
Renovering: Vi kan renovere overfladen på dit sølvsmykke, så det fremstår som nyt igen. Kontakt os hvis du vil høre mere om mulighederne.
Kundeservice T: 33 13 80 60 E: kundeservice@caratdiamanter.dk.